Tam isabet 2…


J. Komando Tugayı Çakırsöğut Şırnak’tayız. Yılı yine tam hatırlamıyorum ama 1998 son aylar olabilir. Yeni tabur komutanımız yıllardır terörle mücadelede görev almış ve son görev yeri Siirt özel harekattan gelmiş eğlenceli ve sert bir binbaşı. Onunla tam bir muharip asker şekline giriyoruz. İyi bir komutan iyi bir asker deyimi gerçekten onunla doğrulanıyor.

Taburdayız ve devamlı meslek içi eğitimdeyiz. Ne arazide ne de taburda rahat yok. Yorgunluk had safhada ama zaman geçiyor. Eski alışkanlıklara takıldığımız için hayıflıyoruz bazı şeyleri. Eskiden araziden donünce bir daha ki göreve kadar yatardık neredeyse. Yeni tabur komutanımızla yatmak ne mümkün. Gündüz askeri eğitime devam ,gece üniversite sınavına hazırlanıyoruz sanki.:)))

Yatan aslan olacağına, gezen it olurum diyor bizlere. Ve şehide selam vermekten bıktım diyor. Artık şehide selam vermek istemiyorum ona göre diyor.

Atış talimindeyiz. İzinler doğrultusun da atışlarımızı tamamlıyoruz. Ağır silahçılar ve kannasçılar kalsın diğerleri birliğe dönsün diye emir veriyor. Bir grup asker kalan bizleri yanına çağırıyor. Besbelli birşeyler olacak bekliyoruz.

Efe gibi sallanarak bizlere bakıyor ve muz’una atışa varmısınız diyor gülerek. Tabi bizlerde gevşek durumdan istifade sırıtıyoruz varız komutanım diyoruz. Ağır silahçılar kalsın kanasçılarla yarışacağım diyor. Ben yırtıyorum kurtuluyorum. Çünkü iyi bir atışçı olduğunu duymuştum. Yarışılmaz çünkü.

100 m ilerdeki ceviz  büyüklüğünde parlak bir taşı gösteriyor. Hadi diyor kannasçılara atın bakalım. Yarışmaya hevesli 3-4 kanasçı başlıyorlar atışa. mermiler çok yakın düşüyor ama taşa isabet yok. Tamam yeter diyor bana bırakın. Ve atışa bakın. Kalçadan komando atışı pozisyonu alıyor. Gez, göz ve arpacık yok. İlk mermı çok yakın düşüyor ve hayretten ağzımız açık bakıyoruz. İkinci mermi tam isabet. Gülerek donuyor bize.

Bu yılların birikimi ve alışkanlığıdır. Yapa yapa kazandık bunu diyor. Toplanın gidiyoruz.

Muz’u odama gönderin…

Selamlar saygılar:))…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s