Kimvurdu tetikçilik….


Çocukların hastalıkların dan dolayı pazar gününü evde pinekleyerek geçiriyoruz. Yeni yıl iyi başlamadı sayılır. Önceki yeniyıllarda iyi başlamamıştı zaten. Hava kasvetli ama yağış yok. Av için bir kaçamak yapmak için fırsat kolluyorum. Ama ne mümkün gününde yarısı geçti zaten. Bir arkadaşı arayayım dedim sarıldım telefona.

Mafya abi naber dedi telefonun diğer tarafındaki. Senden naber dedim. Abi çok feci gün 6 fişek attım 1 tane zor vurdum. Böyle iş olmaz şaşırdım kaldım dedi.

Neyse bizim yarınki malzeme çıktı artık anlatır dalga geçeriz arkadaşla diye düşündüm. İkindi cıvarı aradığım fırsatı buldum ve hızla av için yola çıktım. Bir saatte yeterdi bana. Zaten ciddi av da yok basit avla zaman geçirmek ve stres atmaktı gayem. Kısa bir yürüyüşten sonra mıntıkaya vardım. 2 basit ava fişek attım ve arkadaşa gülmenin cezasını çektim. 2 de 0.

Tabi hemen tekrar telefona sarılıyorum.  Yahu diyorum. Bunlar kaymakama beni şikayete gidiyorlar. Abi diyor arkadaş bende anlamadım bu işi.  Fişekler de sorun var. Diyorum koçum fişekleri sen sattın bana abi bunlar süper diye.

Ne bileyim abi diyor fasonlarmış demekki.

İşin gırgırı bir hava alıp dönüyorum eve. Gece Yılmaz Erdoğanın en güzel hareketler bunlar tiyatrosunu izliyorum. Daha önceden izlemezdim ama harika bir şeymiş. Skeç’in birinde bir adam estetik doktoruna geliyor. Doktor ne iş yaptığını soruyor. Tetikçiyim diyor. Ekliyor kartviziti doktora verirken. Kim vurdu tetikçilik.

Doktor diyor kaça vuruyorsunuz şimdi. Abi diyor kampanya var. Mesela bir adammı vurduracaksın. Onun yanında bulunan başka birinide vurmamızı istersen onu bedava vuruyoruz. Allah yarattı demiyoruz yıkıyoruz yani.

Yazımdaki bu başlığıda buradan aldım. Hele bir skeç daha vardıki harikaydı. Bir babanın evladına ders vermesi. Gülmekten karnım ağrıdı. İnternetten bulup izleyin. Harika bir şeydi.

Hadi hayırlı günler. Selamlar saygılar….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s