Koşman lazım…Koşacaksın….


Yeni foca izmirdeyiz. Soğuk ve çiğseli bir kış sabahı. Atış talimi var. Ben çok hastayım ama derdini kimseye anlatamıyorsun. Mecburen atış alanına gittik.

Bölükler tim tim atış yapıyorlar. Önce 1 km koşacaksın sonra hemen atışalanına geçip 200 metredeki göğüs hedefine atış yapacaksın. Her asker süper vurur ya anıların da bizde iyi vuran bir askeriz. Ama koşacak halim yok. Tim komutanları gergin atış sonrası amirlerine hesap verecekler. Etrafta herkeste bir korku havası var. Vuramayan er’de hesap verecek erbaşta boku kesin yedi. Bizim tim’de Allah’lık ya vuran 3 asker yok. 12 si karavanacı. Vuramayanlar sürekli dayak ve hakaret yiyor ama kendilerini geliştiremiyorlar.

Ve sıkı durun bu vuramayan arkadaşlar usta birliğinde şakır şakır vurmaya başladılar. Bazı arkadaşlar keskin nişancı brövesi bile aldılar. Biz tevekelizya sonradan çaktık durumu. İpneler belki bizi doğuya göndermezler diye hertürlü eziyete katlanıp vurmuyorlarmış:))

insanlık görmediğimiz tim çavuşu bana karşı çok iyi o gün. Nedense gözüme bakıyor. Komutanım hastayım koşamam beni bırakın dedim.

Pezevenk bana gözünü çıkarıp koşacaksın. Koşman lazım. Ve vuracaksın.

Neyse sıra bize geldi ve tim olarak çamurlu yolda koşmaya başladık. Ayaklarım sanki zemine çakılmış koşamıyorum. Çavuş bağırıyor. Koşsana len hikmet. Koş diyorum sana koş.

Koşamıyorum yalpalıyorum. Tim beni geçti geride kaldım. Gözüm kararıyor çızgiyi tutturamıyorum. Düşeceğim kesinde onda değilim fatura bana çıkacak ve boku yiyeceğim. Allah’ım düşüyorum galıba…

Tam çamura yuvarlandım derken bir anda 2 kişi koluma girdi sanki hafifledim. Baktım ki tim çavuşu ve yardımcısı. Sidik zoruyla bana atış yaptıracaklar. Ben koşmuyorumda onlar beni çekiyorlar. Biraz gücümü topladım ve enson kişi olarak atışalanına girip nişana yattım. 3 atış hakkım var. Bir tane vursan kurtuluyorum azaptan.

3 de 2 yapıyorum. Ve canımı kurtarıyorum. Tim perişan vuramıyor geneli ipnelerin. Neyse toplandık bekliyoruz. Amir çavuşları yanına çağırdı ve usul usul fırçalıyor. Hemde nasıl.. Az sonra çavuş yanımıza geldi.

Hikmet sen kalıyorsun burada bekle.. Geçmiş zaman belki 2 kişide olabiliriz .

Diğerleri benimle gelin.

İzliyorum uzaktan. Sert emir…. YAAT…. SÜRÜÜÜN….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s