İlk Kar…


Yağdımı yağacakmı derken sonunda kar yağdı. Hemde ne kar. Geçen pazartesi akşamı başlayan kar yağışı aralıksız gece boyunca sürdü. Kar meraklıları yağışın başladığı andan gece 12 ye kadar dışarılarda kartopu oynadılar kardan adam yaptılar. Daha önce böylesinide hiç görmemiştim. gerçektende kar’a hasret ne kadar yurttaş varmış memlekette. tabi o milletin curcunasını camdan izlemek zorunda kaldım. çocuk peşime takılmasın diye. Gece 12’ye ulaştığı saatlerde elektrikler de gitti. Dışarıda kar aralıksız sürmekte. Çoluk çocuk elektriklerin gitmesi ile evlerine çekildiler. Etraf sessizleşti. Sigaramı keyifle tüttürüyorum. Bu arada bir baba çocuğuna çağırıyor. Belliki evine dönmemiş çocuk.

Güldüm.. İlk fireyi verdik. Vatan sağolsun:))

Kar yağışını izlemenin tadı gerçekten bir başka. Gece 2 civarlarında artık dallar kar’ı taşıyamayarak yatmaya ona boyun eğmeye başladılar. Tüm doğa kabuğuna çekildi. Ses seda kesildi. Her tarafta koyu bir beyazlık ve kasvetli bir hava. Bir karar ara vermeden yağıyor mubarek.

Günün ilk ışıkları ile uyandım yine. facianın boyutu ilk saatler itibariyle belirginleşmişti. Evden çıktım işyerine gitmek için. Ana yol iş makinası tarafından açılmıştı. Diğer yerler se Allah’u alem. Köy yollarının tamamı kapalı. Görele’nin pazarı salı günüydü ama yaratıcı izin vermedi. Elektrik nakil hatlarındaki arızalar nedeni ile elektrikler kısa aralıklarla kesiliyordu. Görele tam bir kayıp şehirdi salı günü.

Ve kayıp bir belediye. Pek birşey yapmadılar ilk gün desem yeri var. Ana yolları açtılar o kadar. İkinci günde belediyenin önünü…

Şükürki yaratıcı bir gecede 50cm kar verdi. Ya tamgün yağsaydı ne olacaktı. 1 m kar yağacaktı. 3 gün yağsaydı aynı şekilde en az 3 m kar yağardı.

Yine kar çilesi ılıman havaların gelmesi ile 3 günde son buldu. Eziyet fazla uzun sürmedi.

selamlar saygılar…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s