Maç sayısı mı,can derdi mi?….


Ne yapalım yazacak birşeyler bulamadıkmı sizleri çok sıkan askerlik anılarımızla yola devam ediyoruz. Ama okuyun bu da çok ilginç bir anı…

Artık askerlik bitti gibi ve bizler hakemin son düdüğü ile karşılaşmanın bitimini bekliyoruz. Zaten bizim hesaplarımıza göre de 2 gün fazla uzatma oynandı gibi…

Tam da bu ifadeye uygun olarak bu son dakikalarda tim  arkadaşları ile bir maç yapalım dedik. Yeni bir halı saha yapılmıştı ki tugaya sormayın. İzinde verdiler maçı oynamamıza.. Tim 2 ye ayrıldı. Ben benim guruptaki takım arkadaşlarına beni kaleye alın süper kalecilik yaparım dedim. Neyse ben kalede maç başladı. Süper kaleciyiz dedikya süperde goller yiyoruz. Maç tek kale mubarek. Ben ne kadar kötüysem takım arkadaşlarım da o kadar kötü. Dana yaşar’ın rekoru olan 7’yi geçtim daha sayamıyorum.

Dünyanın en iyi matematikçisi gelse o da sayamaz. Karşı takımda ki arkadaşlar onlarda sayamıyor. İş tam gırgıra döndü…

Bir atakla daha karşı karşıyayız. Bir top üzerime geliyorki tamam diyorum ve artislik bir hareketle çok agrasif şekilde topa uçuyorum. Topa dokundum dokunmadım veya gol oldu olmadı hatırlamıyorum.

Sert bir şekilde yere düştüm. Yanlız tüm sahadan müthiş bir bağırış var.

Hikmet kaç!!!!

Ne oluyor gibisinde başımı hızla kaldırıyorum ki belki bir karış mesafe var kale direği tam üzerimde. Olay anlık. Belki herşeyle aramda bir saniye bile yok. Ve ani bir hareketle başımı çekiyorum.

Küüüüüüüüüütttttt…

Diye o koca kale direği birkaç santimetre ile saçlarımı yalayarak yere düşüyor. Ağların içinde kalıyorum şoktayım. Arkadaşlar yetişiyor ve 5-6 kişi kale direğinin altından beni kurtarıyorlar.

Bende hiç bir şey yok. Kimi soruyor bir şeyin varmı diye. Kimide nasıl kurtuldun ondan tam başına geliyordu. Bazısıda hemen dönüşte kurban kes. Nasıl oldu diye soruyorum. Topa uçarken kale direğine dokundun diyorlar.. Hayret bir şey….

Allah’ın izniyle o müsübetten kurtulmuştuk. O direk ki bacak kalınlığında başıma vursaydı ben şimdi iyi halde kalmazdım. Belkide 10 yıllık mevta idim. Gülenlerde olurdu muhakkak. İneğe bak şırnak gibi yerde tezkereye gelmek üzere iken maç oynarken başına kale direği düşmüş ve gebermiş :))

Şimdi bir anı olarak hatırlıyorum da  buz gibi oluyorum…

Allah korudu… Bir saniyem bile yoktu belki de……

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s