Son nokta:Dua….


İnsan çaresizliği ile yaratıcı arasında ki ince perde. Samimi ve caresiz bir gönül ve yüce yaratıcıya bir arzuhal. Bir yardım bir umut…..

Tek yaratıcıya inanan bütün insanların ortak paydasıdır dua. Bir nimete şükürden ziyade( genelde bu durumda yaratıcı pek hatırlanmaz)  bir çaresizliğe yardım istemektir. Eller kaldırılır ve bütün samimiyetle yetiş Ya’rab denilir. Yaratıcının sıfatlarından biridir ki o da yetişir. Bir insan için çaresizlik noktasında mucizeler yaratır. Bir kulunu sevindirir o nun umutlarını yeşertir.

Pek çok defa elerimizi kaldırmış ve çaresizlik noktasında yardım istemiştiriz on’dan. O noktada ondan başka yardım edici yoktur. Yardım elini samimi inananlara uzatır. Dikkat ediniz. Bir Hiristiyan veya bir yahudi. Ve bizim gibi müslüman hiç farketmez. Yüce yaratıcı samimi bir uzanışı geri çevirmez. O duaları kabul eder.

Bir ağlama duvarının dibindeki bir yahudi veya bir kilisedeki hiristiyan. Şekil farklı olsada yalvarışlar hep aynı. Ortak payda bir olan yaratıcıdan yardım dileme….

Dualarınızı asla unutmayın. Zor zamanlarda değil her zaman yaratıcıya el kaldırın. Devamlı birşeyler istemeyin. Bazende verdiklerine şükür edin. Bir ince çizgide yaşayan bizlerin yarın ne olacağımız belli değil. Şuan gülüyor olabiliriz ama biraz sonra ağlayabileceğimiz bir durumla karşılaşmamız işten bile değil.

Onun için anın nimetlerine şükür edip geleceğin müsibetlerinin def’i için yaratıcıdan yardım istemeliyiz.

Samimi dualarınızın kabulu niyetlerimle…

Hayatın sıcak renklerinde sımsıcak kalınız….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s