Tadı bildiğimiz çakal eriği….


Bu memlekette daha neler göreceğiz hergün ilginç ne olacak durmadan onu merak eder oldum. Yaklaşık bir ay önce çilek aldım çoluk çocuk tadına baksın diye. Mubarekte öyle görüntü varki sormayın. Hani derlerya çilek gibi kadın diye. Çilek gibi çilek işte. Ama tat olmadığı gibi ekşide birşey. Rakı sofrasında belki yenilebilir birşey.

Neyse dedim doğru zamanda doğru yerden almadım bu gariplik normaldir. Aradan belki 20 gün belki bir ay geçmedi etrafta çilek bollaştı. Aldım bir kilo daha. Yahu bendemi bir akınsırı var anlamadım. Bunda da görüntü harika ama tat tıpkı çakal eriği gibi. Bizim küçük Talha bile hemen atıldı yemek için ama ısırınca görecektiniz yüzünün halini.

İnsanlar çukulata ve ya çilek yiyince mutlu oluyorlarmış. Uzmanlar böyle diyor. Bu çileği yerken bırakın mutluluğu insanın çileğe ve onu satana bir jarjör mermi atası  geliyor.  Bu memlekette oluyor bu işler. Satılırmı böyle mal ayıptır. İnsan çileğe diş geçirirken bütün vucudu titrermi. Bizim memleket böyle kardeşim her ne varsa sat. Nasılsa para veren bir gavat kesin bulunur.

Hemen hemen her alışverişte böyle şeylere raslamamız mümkün. Alışverişte sıkıntıya girmek istemiyorsan her aldığını ısırıp koklayıp öyle alacaksın. Bunada zaman mı yeter. Yada tam teşekküllü bir uzman veya bilirkişiyi yanında bulunduracaksın.

Biraz önce manavda kiraz da gördüm. Dedim …..

Neyse boşverin her küfürde yazılmıyor ki :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s