50 daha ver al….


Uzun süredir içimde yazma isteği olmadığı için sizlerle buluşamadım. Hala da yok ama zoraki bir yazı yazayımda sistem boş kalmasın dedim. Bu yazımda üç ayrı konuda sizlere birşeyler karalamaya çalışacağım.

Gece saat 2 belki 3. Bizim büyük oğlan hariç herkes uyuyor. Zaman zaman tıkırtılarını duyuyorum. Bazen oyuncakları şakırtadıyor ya da tv’nin sesini açıyor. Ayak seslerini duyuyorum içeriler de koşuyor. Bir ara yine çamaşır makinasının üzerinde birşeyler arıyor. Yoğurt kabını arıyor puşt biliyorum. Birlebir bir şarıltı kopuyor.

Şaaarrrrrrrrr

işedi içine yoğurt kabının hergele. Şimdide yerine koyma tıkırtısı. Tam uykuya daldım dalacağım yine aynı tıkırtı. Veee

şaaaarrrrrrrrrr

Ulan oğlum evi umumi hela yaptın yaa.

Ramazan bayramında ve sonrasın da köyde 10 gün kaldılar. Burnumda tüttüler. Şar şar işemesini bile özledim geceyarılarında…

Bir arkadaşla konuşuyoruz ve nelere kredi verilebiliyor bankalar tarafından konu buna geldi. Efendim binaların üzerindeki hava boşluğuna bile kredi verilebiliniyormuş. Hatta bir örnek bile verdi. Dedim o bina eski ve bunun üzerindeki hava boşluğuna pek kimse daire yapmak istemez. Tamam ama dedi exper gelmedi bile ve 25000 kredi verildi.

Hayret dedim. Dediki borç alınan mevla ödenmedi ama sistem hava boşluğundan önce kefilleri sıkıştırmaya başladı….

Yaşlı bir abi anlatıyor. Yıllar önce işyerimin kapısında oturuyorum. Aylak aylak gelene geçene bakıyorum. Bir köpek var önümde ve 3 tane yavrusu var yanında. Köpekte iş yok ama yavrular harika. Onları seyrediyorum bir karar.

Bir araba durdu tam önümde. Lüks bir araç.. Bir adam çıktı ki arabadan tam şekil. Ve bana dediki satarmısın arkadaş bu yavru köpekleri bana.

Ulan enayiye bak köpekler benim değilki. Gözlerim ışıldadı. Hepsine 1milyon ver al dedim. 750 veririm dedi. İt bizimya olmaz abi dedim düşün taşın gel :))

Adam gitti. Biraz sonra geldi tekrar. Bu arada mesai arkadaşları olayı gördü ve bizi izliyorlar uzaktan gülerek. Adam olurmu 750 bin dedi. Abi dedim sen bir 50 daha ver al bu yavruları.

Adam 800bin lirayı elime saydı gitti.

:))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s