Unutulmaz av…..


Yıl ya 2000 yada2001. Güzel bir kış günü. Kar yağmış ve erimiş. Yamaçlardan beyaz eteklerini yavaş yavaş çekiyor. Hava güneşli ve hafif puslu. Meşhur avcı Beytullah Abi’yi zar zor ikna ediyorum beraber bir av için. Ve ava başlıyoruz ufak şakalaşmadan sonra.

Ne bereket ki 50 metreden bir çulluk kalkıyor. Başlangıcı tabi üstat Beytullah yapıyor. Neyse ondaki bereket banada yansıyor ve bir o bir ben şaka şamata 2 saat av yapıyoruz. Av inanılmaz güzel ve zevli geçiyor. Her kalkan çulluk artık benim gözümde kaçamaz hale geliyor. Üstadın yanında cesaretimizde artıyor tabii.

Av telaşı es kaza çotr çomaktan kalkan karatavuklara bile nişan alır haline geliyorum. Bu arada bir beyazımsı bir kuş alçaktan ve önümden geçiyor. Nişanlıyorum ama atamıyorum tanımadığım için. Ve Arkadaşta atamıyor havada kuşa. Kuş 30 metre önümüze konuyor. Beytullah nişan alıyor ve ona yerde bir tane atıyor. Hemen vurulan kuşun yanına gidiyoruz. Ben tanıyamıyorum ama Beytullah bu mezgeldek diyor. Tıpkı bir tavuk gibi güzel ve büyük bir kuş.Ve bu bölgede çok nadir görülüyor.

Avı bitiriyoruz çünkü hem sıkıldık hem yorulduk. Bizim eski eve dönüyoruz. Beytullah pişirelim bunları diyor. Ne kadar isyan etsemde başaramıyorum ve arkadaş başlıyor kuşları temizlemeye. Yanlız mezgeldek benim diyor onu enişteme hediye edeceğim.

Ben tencereyi ve malzemeyi yeni evden alıyorum. Arkadaşın aşçılığı harika. 6 çulluk bir tencere yemek oluyor bir anda ve ikimiz bunları bir güzel yiyoruz ki sormayın  hala ağzımın suyu akıyor.

Neyse akşam üzeri bir av beklemesi yapıyoruz. Orada bir çulluk daha vuruyorum. Ve ayrılıyoruz…

O gün avladığımız kuş sayısı 7 culluk 1 mezgeldek. Ben bu avın yarısına ortak oluyorum.

Ve şu güne kadarda böyle bir av günü yaşamadım.

Selamlar saygılar….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s