İkra….


Hepimiz roman ve hikaye tarzı pek çok eseri okumuşturuz. Ya merak etmiş yada entellik olsun diye belli dönemlerde başucumuzda bulundurmuşturuz. Bize sadece dünya hayatında genel kültür ve entel dantel şeyler kazandıracak bu eserlere verdiğimiz değeri acaba dünya ve ahiret hayatımıza etki edecek Kur’an-ı Kerim’ ede verdik mi?

Acaba kaç taneniz Kur’an-ı Kerim meali okudu. Yüce yaratıcı bizlere anayasasını sundu da kaçımız acaba neler yazdı ve bizlere neleri tembih etti diye hiç düşündünüz mü?

Muhakkak ki mukaddes kitabın mealini okuyanlarınız vardır. Onlara elbette bir sözüm yok. Ben sadece pekçok şeyi okuyupta onu okumayanlara eleştiride bulunmak istiyorum.

Ben şahsen defalarca meal okudum. Ve tekrar tekrar okumak için kendimde aynı arzuyu buluyorum. Zaman zaman Yüce Allah’ın ifadeleriyle tüylerim diken diken oluyor. Kimi zamanda düşüncelere kapılıyorum. Dünyada değer verilerek okunabilecek yegane kitap Kur’an-ı kerim’dir. Allah’ın anayasasıdır.

Sizlere şiddetle birer meal almanızı ve boş zamanlarınızda defalarca okumanızı tavsiye ederim. Ve yüce Allah nelerden bahsediyor görün.  Güzel ahlak, ibadetler,nikah akdi ve evlilik hayatı, din uğruna savaşmak, günah olan şeyler, tarihte yaşanmış azaplar, cennet ve cehennem hayatı, ticari ve iktisadi hayat, dün bilimeyen ve şuan bulunan şeyler ve daha neler neler.

Sakın üşengeçlik etmeyin. Kaybedenlerden olmayalım. Kur’an-ı Kerim dünya üstü edebiyat harikası.

Selamlar saygılar…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s