Daylı başlarında….


31 Ocak 2011. Saat 8 de işe gitmek için yola düşüyorum. Hava çok soğuk ve yağmurlu. Rüzgar çenelerimi ısırıyor. Kafamı kaldırıp dere içine doğru bakıyorum. Vayy…

Yağmış bee.

Derenin rüzgarı gözlerimi açmamı engelliyor. Yaşaran gözlerimi siliyorum ve o harika kar manzarasına bakıyorum. Evet Görele’de kar daylı başlarına geldimi tamam derler. Ve daylı başlarına yağmış. Bozcaali köyünün tepelerinede. Belki yarın belki yarındanda yakın kar’ın şehre ulaşması.

Daha önce dediğim gibi kar bu memleketi unuttu. Gün içinde ara sıra  karlakarışık atıyor millet galeyana gelip bağırıyor. Sanki hiç kar görmedik.

Sene yanılmıyorsam1995 olsa gerek. Trabzon KTÜ fizik binasındayız. Dışarıda öyle bir tipi başladıki sormayın. Tipi değil sanki buz yağıyor gökten. Kaçan kaçana sınıflara. Belki bu tipi 1 saat yağdı. Ve yerler de bir karış buz oluştu. İzmirli bir arkadaş vardı. Tipinin başlamasıyla dışarı çıkmıştı. Tipi lapa kara dönene kadar dışarı da atladı zıpladı yuvarlandı. Sonra üşümüş olacakki içeri geldi. Delimisin arkadaş ne yuvarlanıyorsun dedik karların üzerinde.

Cevap manidardı:

– Abi ben daha önce hiç kar görmedim ki…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s