Sivrisinek saz…


Yaş 35 oldu ve şairin dediği gibi yolun yarısı. Geriye bakıyorum bombok. İlerisi hep beter. Tüküreyim diyorum talihe anasını satayım yinede yapamıyorum hemşerilerim yol üstünde balgamı görür titsinirler. Pislik ruhuma işlemiş aslında da dışarıdan bakanlara bir adam gibi gözüküyoruz onlardan utanıyorum.

Yoksa ben bu çeketimi yağmurlara asarım da ne yse….

Bir de şu ayaklarımı 35 senedir çamurdan kurtaramadım ya ona canım çok sıkılıyor. Allah’a da isyan edemiyorum o yağmurları ben eziyet çekeyim diye yağdırmıyor ya.

Genelde hep şehir merkezlerinin uzakların da yaşadım. Kaldırım taşı çok az gördüm desem inanmayın. İlkokul boyunca hep çamurlu yollarda yürüdüm. Orta okul ve lise de keza. Yüksekokula gittim andır oradada ayakkabılarıma yapıştı. Askere gittik komando olduk çamura yattık. Evlendik iki defa ikamet değiştirdik yine aynı durum.

Yağmura kurban olayım ama şu çamur var ya o beni deli ediyor.

Sağolsun belediye başkanımız ve değerli çalışanları tüm yollarımızı asfalt ve ya kaldırım yaptı. Daha tutunda güzide bozcaali mahallemizden hürriyet mahallemize kadar, ve cillioğlu mahallemize kadar yollarımız daki asfalt şişli belediyemizde bile yok. Ama maalesef yeşiltepe mahallemizin stad arkaları perişan. Oyun oynamaya kelçüğün kavesine siyaseten geliyorlar da  bir zahmet oradan aşağı inip yüzlerce insanın yürüdüğü yolları görmüyorlar. Halka hizmet hakka hizmettir görüşünü herhalde en iyi bilen bu zihniyettir. İlk seçimde oy verdim ama son seçimde oy vermedim. Ellerim kırılsaydı da bu meclise  ilk kez başa geldiklerin de de oy vermeseydim.

Bu milletin çok azının gözü karikatür ve ya resim sergisini görür. Ve ya 3 pare top atışıyla başlayıp kar yağışıyla son bulan ve 20 kişinin izlediği samimiyetten yoksun 13 şubatları. Ya da boy boy fotoğraflarınızı astığınız ilçe şenlikleri.

İslamiyet kibiri ve şekli sevmezken.

İnsanlar temiz ve yaşanabilir bir yerleşim yeri de bekliyorlar. Parklar bahçeler bekliyorlar. Çamursuz çoraksız yollar. Sık sık düzenlenmiş  çöp toplama yerleri. Gidin bakın hastane altına. Yaz aylarında kokudan durulmuyor. Bereket biraz daralttılar da millet biraz rahatladı.

Arkalarında kendilerinden güzel iktidar varda gidiyorlar. O olmasa idi zaten daha gelemezlerdi. Tüm görelenin temizlik ve ıslah işini 15 kişi yapmıyor. 10 çöp 5 inşaat. Geride kalanlar ne yapıyor.

Neyse bu cinsel sorunlarımla sizi daha fazla yormayayım. Ben size bir belgesel anlatayım içiniz açılsın :))

Nabibya’nın savanları aylardır düşmeyen yağışlar yüzünden kupkuru olmuş. Sıcaklık çekilmez boyutlarda. Artık buralarda durmak faydasız. Taze ve yeşil otlakları bulmak gerekli. Yüzbinleri bulan öküz başlı antiloplar deli gibi koşuyorlar ve tozu dumana katıyorlar. Belli ki büyük bir göç bu. Avcılar onları yakından gözetliyor. Ama saldıramazlar henüz çok erken. Yoksa kaza kırım kesin.

Öküz başlı antiloplar kendilerinden emin hedeflerine ilerliyorlar. Önlerindeki tehlikelerden habersizler. Çok geçmez tehlikenin farkına varırlar ama yapacak çok şeyde yoktur. Devasa büyüklükteki bu sürüler biraz  fire vereceklerdir…….

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s