Hak din…..


Bir telasedir gidiyoruz. Gunler aylari ve yillari kovaliyor. Bir yaristir gidiyoruz. (Bu arada ingilizce klawyeden yaziyorum beni idare edin.) Insan bir kus misali bir kesmekesligin icinde yuvarlanip gidiyor. Hayat aslinda bizi kendi istedigi gibi oynatiyor. Yine bu duzende birgun kaybolup gidecegiz.

hakikatte hayattaki rolumuz bu degildir. Insan dunyaya sayili gunlerinde eylenmek, oynamak yada dunya menfaatlerinde oyalanmak icin gelmemistir. Insan fani dunyaya sadece hak nezdinde yapmasi gerekenleri yapmak icin gelmistir. Yuce Allah`in dedigi gibi < Biz dunyayi sirf oyun ve eylence olsun diye yaratmadik> sadece <insanlar ve cinleri yanliz bana ibadet etsinler diye yarattik>

Cogumuz kesin bir sondan haberdariz. Ama bu kacinilmaz son ve cezasindan yeteri kadar haberdar degiliz. Bizler beser olarak gercekten dunya hayatini bir oyun ve eylence olarak yasiyoruz. Birgun toprak olacagimizi bildigimiz halde bile bile kufr ve sirke giriyoruz. Bizler cogu zaman gunahlari ve yasaklari sanki kucuk seylermis gibi eylenceye aliyoruz. Bilmiyoruz ki kucukte olsa herseyden hesaba cekilecegiz.

Omur defteri kapanana dek dunya sadece hakka ulasmak icin sadece bir liman. Ahret ise dunyanin mahkemesi. Hak ve bizim hesabimiz. Orada kurtulus sadece dunya ameli.

Baki olan sadece yuce Allah. Hesap sorucu ve yargilayici da o. Hakkimizda hayirlisinida dileyici o.

O Rahman O Rahim…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s