Sütlü ekmek…


Bir gazetede geçenlerde ilginç bir haber vardı. İngiltere başbakanlık konutunda başbakan Cameron önemli bir toplantı yaparken bir fare çıkıyor ve onu gören başbakan misafirlerin gözü önünde çatalını hiddetle kaçmakta olan farenin üzerine fırlatıyor ve görevli kedinin adını söyleyerek.
-Ne zaman ihtiyacımız olsa ortalıkta yok. Diyor.
Artık haber doğrumudur yada şirin bir latifemidir bilinmez. Haberin devamı, bu iş için görevli kedinin işleri savsatladığı bir senedir sadece bir fare yakalayabildiği teziyle kuvvetlendirilmiş. Hatta kedinin yakında dısiplın cezası da alabileceği vurgulanmış.
Şimdi bu muzip haber ister istemez insanda gülümseme yaratıyor. Bütün dünyada hayvanlara insanların yapamayacağı kritik işlerde devlet kadrosu verilme durumu mevcut. Maaşa bağlanırlar ihtiyacları görülür. Emekli olurlar hatta devlet madalyası alırlar. Suçlarını bilmedikleri halde insan kadar olmasa bile ceza alırlar.
Gelelım devlet memuru kediye. Sen fare sayesinde koskoca birleşik krallığın başbakanlik konutunda devlet memurluğu almışsın. Arayanın bulamayacağı mertebedesin, yoldasların çöp karıştırırken belki senin yediğıni biz yiyemiyorken sen ne yaptın koskoca bir yıl ve bir fare. E rahatlık battı tabi. Koskoca ingiltere bu kadar iş içinde benimı takip ediyor dedin. Yaa el adami böyle takip ediyor. Artık soluğu kraliyetin hint okyanusundaki savaş filosunda alırsın. Kıçına tuzlu su değsinde gör.
Eskiden babaannemde kedi bakardı. 13-14 kedisi vardi. Onları sütlü ekmekle beslerdi. Evde kediden çok farede vardı. Fare kedinin önünden geçer kedi hiç şeklini bozmadan onu vizyona yeni çıkmış film gibi izlerdi. Annem kızar söylenırdi.
-ne olacak sütlü ekmegi yiyor. Öyle pis şeylere ağzını sürermi…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s