Kar yağdı da doldurdu…


Buluştuğumuz yeri… 🙂

Bir karartı bana doğru ilerliyor. Bir köpek ve evet o hasta köpek. Belli akşam üstü ve o çok aç, birşeyler arıyor. Bu hayvan haftalardır hasta. Siyah beyaz tüyleri karışmış. Gözleri bile gözükmüyor. Binanın önünde kah 20m ileride, kah 20m beride yatıyor. Kimseye birşey yapmıyor, belliki devayı yaratıcıdan bekliyor.

Kumanya poşetini kolaçan ediyorum karanlıkta. O da beni takip ediyor bir metre önümde. İnsanlığım tuttu ona birşeyler vermem lazım yemesi için. Ne yazıkki poşetımde pişirmeden onun yiyebileceği birşeyde yok. Sadece çoçuklarıma aldığım 25kuruşluk çukulatalar var. Bir belgeselde duymuştum. Atlar ve köpekler çukulata ve şekerlemeyi çok şeverler diye. Hemen çukulatayı açıp önüne bırakıyorum. Al ye bunu insanlık ölmedi.

Kokluyor çukulatayı ve yemiyor bana bakıyor. Sinirleniyorum. Ulan sana acıdık insanlık yaptık. Bebelerin rızgını sana attık. Dönüp gidiyorum. O da ayrı bir istikamete devam ediyor. İçimden bir ses al yerden çukulatayı yıka ve ye diyor. Ziyan olmasın…görele yeşiltepe

Hava yağmurlu ve soğuk. Bir 27 mart salı günü. Salı pazarı sönük. Çok az satıcı var, keza az alıcı. Pazarcı kadınlar soğuktan sokulmuşlar biri birilerine. Tezgah yok yere gaste kaadı. Üzerinde lahana,misir unu, fasulye kurusu, bir emlek madunuz, bir kola şişesi ekşi pekmez,yarım kabak, yarım kilo tereyağı vs.

Birden bir tipi yağışı başlıyorki öylesine. Herkes şaşkın saçakların altına kümeleniyorlar. Kadınlar ürünlerini toplayıp yanlarına çekiyorlar. Kar yağışının altında sadece kara lahanalar kalıyor. 27 mart’tada böylece lahananın geleğine kar değmiş oluyor.

Tipi durdu ve yerini lapa kar yağışına bıraktı. Yerler bembeyaz.
Enişteme bak kar yağdı hemen doldurdu diyorum.
O da gülümseyerek bana.

– Yani. Kar yağdı da doldurdu. Buluştuğumuz yeri diyorsun.
Gülüyorum. Deva mı ne diyorum.
Gülüyor.
-Devamını da sen uydur. diyor…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s