Yine bir sonbahar….


1462654447672Yine bir sonbahar. Bir insan ömrü gibi belki 50 belki 60. Mevsimler de doğuyor, büyüyor,yaşlanıyor ve ölüyor. Ne güzel mevsim yinede sonbahar. Bin bir çeşit kahverengi ve sarının tonları. Uçuşan yapraklar ve saçları okşayan serin rüzgar. Hele yokmu insanı tırmalayan üşüten yağmur.

1462654447499Sonbahar çok güzel mevsim. Son gayretler. Yakacak yiyecek. Turşular, reçeller son kalan tahıllar. Nerede o yakıcı güneş. Yok ki. Yeter diyor size aylarca çalıştığım. Birazda güneye ççalışayım. Sizde farklı şeyler görün onlarda görsünler.

Fani ömür bir sonbahar masalı. Her şey gelip geçiçi. insan pencereden bir bakıp geçermiş. Sonra bir başkası bir başkası. İlk bakan bir daha bakabiliyormu bu güzelliğe. Tükeniyoruzda damla damla sonbahar gibi hala pek çoğumuz farkında bile değil. Yaprakların döküldüğü, yağmurların suladığı bu toprakların altında gelip geçmiş kalabalık bir cemaat. onlarda bir zamanlar ekip dikerlerdi. Arzın envai yemişinden hesapsız yerlerdi. Kimi adam gibi adam kimide meret mi meretti. Kimi paylaşır bir sadaka olsun gülümserdi. Kimide hak hukuk tanımaz dolandırır soyardı. Kimi lanet edikecek kadar gaddardı.

Ne oldu şimdi sonbahar yaprakları bizden önceki ümmetlerin taşlı taşsız kabirlerine dökülüyor. Ve yakın bir günde bizlere.

Bizler bir oyun ve eğlence olsun diyemi yaratıldık. Bir solucan eğlence içinmi yaratıldı. Toprağın altında görmeden duymadan yaşar. O toprak yemek için yaratıldı. Kursapından geçen toprak, kaliteli toprak olarak dışarı atıldı. Bilmeden arza faydası dokundu. İşte bu bize bir ibret. Hiç Nahl suresinin mealini okudunuzmu. Şimdi hemen bulup okuyun…..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s