Arı oğul atmış….


Kardeşim abi şuna bak dedi. Yaklaşınça hayretler içinde kaldım. Arı oğul atmış fındık dalına petekte kurmuş. Harika bir görüntü ve çekmeden yapamadım. Açık ortamda 10 gündür takip ediyorum bir gelişme kaydedemiyorlar. Sanırım çok kalmaz ölecekler. Bizede bu fani fotoları kalacak. Ve aklıma Nahl suresi geldi.

Nahl suresinde Yüce Allah diyorki arı’ya;

68 – Senin Rabbin bal arısına şöyle vahyetti: Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kuracakları kovanlardan kendine evler edin.

69 – Sonra meyvaların hepsinden ye de, Rabbinin (sana) kolay kıldığı yollara gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir bal çıkar ki, onda insanlar için şifâ vardır. Şüphesiz ki bunda düşünen bir millet için, büyük bir ibret vardır.

 

 

Allah’ım sen büyüksünyücesin ,Rahman’sın,Rahimsin. İsmi azam sahibisin. Yoktan varedende ve öldürecekte sensin.Bizi hesap gününün dehşetinden koru. Bize azap etme Allah’ım. Biz yeterince bilemeyen nas’ız.

Bizleri affet. Senden başkada bir güvencimiz yoktur.

NOT: Bir Arıcı tarafından görülmüş ve bir boş kovana yerleştirilip götürülmüş. En azından eski durumlarında n iyi olacaklar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s